To jest główna historia w Bitcoin Now, według prezesa Pantera Capital.

Dan Morehead. Źródło: zrzut ekranowy wideo, Youtube/Bloomberg Markets and Finance.
BTC już zapuka do drzwi swojego wszechobecnego rekordu 20.000 USD, podkreśla Dan Morehead, dyrektor generalny i współzałożyciel dużej kryptońskiej firmy inwestycyjnej Pantera Capital.

Kryptońskie pchnięcie PayPal’a „ma już ogromny wpływ“, napisał Morehead w swoim listopadowym liście w piątek, wskazując na 300 milionów użytkowników PayPal’a, którzy właśnie uzyskali łatwy dostęp do Bitcoin’a. Ten rozwój idzie w parze z Jack Dorsey’s Square’s Cash App, który jest w grze Bitcoin od ponad dwóch lat i którego sprzedaż Bitcoin nadal rośnie kwartał po kwartale. Cash App osiągnęła w trzecim kwartale tego roku 1,63 mld USD „przychodów Bitcoinów“.

Morehead zaznaczył, że pomiędzy PayPal i Cash App, „ponad 100% wszystkich nowo wyemitowanych bitcoinów jest już kupowanych“. Jeśli PayPal nadal będzie kupował w obecnym tempie, będzie „kupował więcej niż wszystkie nowo wyemitowane Bitcoin w ciągu kilku tygodni“, Morehead zauważył, dodając, że jest to miejsce, gdzie „skończona podaż, nieelastyczność część przychodzi“: Po wyższej cenie.“ Dynamika ta toruje drogę do niedoboru Bitcoinów i powoduje, że cena Bitcoinów zbliża się do nowej wysokości.

Co więcej, PayPal i Square nie są jedynymi, którzy kupują Bitcoinów. Jak donosi, w piątek, dyrektor zarządzający w dużej krypto firmy zarządzania aktywami Grayscale, Michael Sonnenshein, powiedział, że ich zespół „rozszerzył się ponad 188 mln USD [około BTC 10.000] do Grayscale Bitcoin Trust sam, wczoraj“.

Według danych z Bytetree, górnicy BTC wygenerowali BTC 6,825 w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Jak jednak podano, 3,4 mln Bitcoinów jest obecnie łatwo dostępnych dla kupujących, podczas gdy wolumen obrotu BTC na giełdach spadł w listopadzie o 41%.

Ponadto, Pantera’s Morehead widzi świat, w którym inne „większe instytucje finansowe“ złapią FOMO (strach przed utratą), co doprowadzi do tego, że „niedobór podaży“ stanie się „jeszcze bardziej niezrównoważony“.

„Jedynym sposobem na zrównoważenie podaży i popytu jest wyższa cena“, powiedział Morehead, zauważając, że „ten rajd jest znacznie bardziej zrównoważony“.

Zgłosił również argumenty za dalszym rozszerzeniem bilansu Rezerwy Federalnej USA, biorąc pod uwagę wynik wyborów w USA z podzielonym rządem. Ustawiając drukarkę pieniędzy na „brrr“, decydenci polityczni zawyżą wartość aktywów, „których ilość nie może być zmniejszona“, co przyniesie korzyści magazynowi aktywów wartościowych bitcoin i złota.

W godzinach pikselowych (05:32 UTC), BTC handluje po 18,626 USD, spadając z 18,946 USD, osiągnięto dziś wcześniej. Cena wciąż rośnie o prawie 3% w ciągu dnia i 15% w ciągu tygodnia. Wzrosła ona o 46% w ciągu miesiąca i 143% w ciągu roku.

Dieser Beitrag wurde unter Börse veröffentlicht. Setzen Sie ein Lesezeichen auf den Permalink.